+38(044) 290-2808 +38(044) 290-2809 +38(096) 288-5446

Клапани зворотні

Клапан зворотній застосовується на трубопроводах для перекриття потоку рідкого або газоподібного середовища в випадках зміни напрямку руху на зворотне. Хоча зворотний клапан призначений для закриття протоки, використовувати його в якості запірної арматури заборонено.

Клапани зворотні виготовляються зі сталі, чавуну, нержавіючої сталі і за принципом замикання робочого потоку діляться на:

  • поплавкові
  • поворотні
  • пружинні

В даному розділі описаний клапан зворотній двостулковий підпружинений. Корпус виконаний з ковкого чавуну. Запірний механізм виконаний в вигляді двох чавунних напівкруглих пластин, які притискаються до ущільнення з гуми EPDM. Притиск виконують дві пружини з нержавіючої сталі. Ось, на якій обертаються пластини і пружини виготовлена ​​з нержавіючої сталі.

Те, що запірний механізм постійно знаходиться в робочому середовищі, викликає більшуий гідроспротив в порівнянні з поворотними або поплавковими клапанами. Але така конструкція дозволяє розміщувати це запірний пристрій як на вертикальних, так і на горизонтальних ділянках магістралі, у той час як застосування поворотних клапанів на вертикальних ділянках трубопроводу в деяких випадках неможливо. Дисковий чавунний клапан монтується між комірними або плоскими фланцями. Залежно від ступеня агресивності середовища, для герметизації такого з'єднання слід використовувати гумові, біконітові або паронітові прокладки. Стягувати дозволяється шпильками відповідного діаметру або болтами. При розрахунку системи необхідно враховувати малу монтажну довжину пристрою і те, що стулки відкриваються всередину труби. Ставити клапан пружинний впритул до заслонки «батерфляй» категорично заборонено.

На складі зазвичай присутні розміри Ду40, Ду50, Ду65, Ду80, Ду100, Ду125, Ду150, Ду200, Ду250, Ду300, Ду400.